Satılık Tavuk Canlı

Hayvancılık her daim ülkemizde var olan ve var olmaya devam edecek olan iş alanlarından biridir. Hem büyükbaş, küçükbaş hem de kanatlı hayvancılığı çok yaygın olarak ülkemizin pek çok yerinde yapılır. Firmamızda bulunan satılık tavuk alarak hem stres koşullarına dirençli hem de kaliteli besleme yapmanız mümkün olur. Tavukların bulunduğu ortama adaptasyonu ve gelişimi en önemli konular arasında yer alır. Satılık tavuk gibi konularda dikkatli davranılır ise etkili bir sonuç elde etmek mümkündür.

Tavuk Satın Almak İçin TIKLA

Satılık Tavuk ?

Hayvan besleme üzerine çalışma gösteren ya da bunu bir iş olarak yapmak isteyen kişiler için satılık tavuk seçenekleri mümkündür. Firmamızda pek çok tavuk ırkı mevcut olup, bulunduğunuz ilin koşullarına bağlı olarak tercih edilmelidir. Tavuk besleme işi yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok konu varddır. Bizler tavukları beslerken GDO içeren yem materyallerini kullanmaktan kaçınıyoruz. Bu şekilde çok daha sağlıklı tavuklar ve mamuller elde ediyoruz.

Satılık Tavuk
Satılık Tavuk

Satılık Köy Tavuğu

Köy ortamında beslenecek olan satılık köy tavuğu için mutlaka bu genlere uygun tavukların tercih edilmesi gerekir. Bünyemizde bulunan köy tavuklarını tercih ederseniz en etkili besleme ve yetiştirme şansına erişim durumu söz konusu olur. Kafes tavuğu ile gezen tavuk arasında çok ciddi yetiştirme farkları mevcuttur. Bu sebeple köy tavuklarının açık alana uygun ve gezen cinsten olması çok önemlidir. Bizler bu konuda sizlere gerekli bilgileri aktarıyoruz. Köy tavukları ortama adaptasyon konusunda da son derece iyi bir genetiğe sahiplerdir.

Tavuk Satın Almak İçin TIKLA

Tavuk Besleme Koşulları

Tavukların beslenme koşulları çok önemlidir. Bunun nedeni ise tavukların çok hızlı bir şekilde strese girerek bunun sonucunda da ölmeleridir. Bu gibi bir sonuç ile karşı karşıya kalmamak adına şu gibi besleme koşullarını yerine getirmeniz gerekir.

 • Tavuğun cinsine bağlı ortam sıcaklığını en iyi şekilde ayarlayın.
 • Hayvanların yemleme saatini düzenli bir hale getirin.
 • Tavuklar karanlık ortamda strese girdiği için ışıklandırma sistemi ayarlayın.
 • Kümes metrekaresine düşen hayvan sayısını uzman kişiler ile belirleyin.
 • Hastalık tespitinde o hayvanı kafesten ayırın.

Bu gibi konularda dikkatli davrandığınız zaman herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.

Satılık Tavuk
Satılık Tavuk

En Çok Hangi Cins Tavuk Tercih Edilir?

Firmamızda bulunan hemen hemen her tavuk cinsine karşı talep söz konusudur. En çok yumurtlayan ve en yüksek dayanıklılığa sahip olan tavuk cinsi Brown cinsidir. Çok kısa bir süre içerisinde yumurtladığı için firmamızın en çok tercih edilen tavuklarından biri haline geldi.
Doğru besleme ve yetiştirme koşullarına dikkat edilir ise ciddi yumurta elde edimi söz konusu olur. Tavukların yumurta vermesi için kullanılan yem de çok önemli bir etken olur. Civciv kaybı çok yaşandığı için insanlar son dönemlerde 13 ila 14 haftalık olan tavukları satın almayı tercih ediyor. Yumurtlama dönemi gelen ya da yaklaşan tavukları alırsanız daha az risk ile daha iyi bir kanatlı hayvan besleme ticareti yapmanız mümkün olur.

Tavuk Fiyatları Nelerdir?

Kanatlı hayvan ticaretinin en iyi yanlarından biri hayvan fiyatı çıktısının çok olmamasıdır. Tavuk Fiyatları Bu sebeple yüksek hayvan sayısı ile işletme kurma şansı sağlar. Firmamızda her tavuk cinsi için fiyat konusunda değişiklik yaşanır. Bu sebeple hayvan beslemek isteyen kişilerin ilk olarak hangi cinsi tercih edeceğine yönelim göstermesi gerekir.
Çok hızlı gelişen ve çok fazla yumurtalama sağlayan tavukların fiyat skalası daha yüksektir. Fakat geç gelişen hayvanlarda bu gibi bir durum söz konusu değildir. Özellikle son yıllarda firmamız fiyat performans açısından en faydalı olan tavuk cinsleri ile sizleri karşılar.

Tavuk Satın Almak İçin TIKLA

Tavuk Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tavuk satın alınırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri hayvanın kaç aylık olduğudur. Hayvan ileri yaşta ise yumurtlama konusunda sıkıntı yaşanır. Firmamız bu konuda etkili bir çalışma gösterir ve kesinlikle ileri yaşta olan hayvanları satışa sunmaz.
Aynı zamanda nakliye durumu da önemlidir. Hayvanların sizin adresine taşınmasını en ektili şekilde gerçekleştiriyor ve hayvanların zarar görmesini engelliyoruz. Firmamız hayvan sağlığı ve refahı konusunda çok dikkatli davrandığı için sizlere en faydalı olan tavukları yetiştiriyoruz. Canlı hayvan satın alırken ağırlığı ve cinsi de dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.

Tavuk Satın Almak İçin TIKLA 

“Satılık Tavuk Canlı” üzerine 2 yorum

 1. kumescim.com dan tavuk satin aldim tesekkur ederim.
  Ancak bir sorum olcak satilik tavuk konusunda baska hangi cinsler gelcek….

  Yanıtla
 2. Merhaba, makalenizin sonunda tavukların satın alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmışsınız. Peki, tavuk besleme koşulları hakkında biraz daha bilgi paylaşabilir misiniz? Hangi koşullar tavuklar için idealdir ve nelere dikkat etmek gerekir? Teşekkürler.

  Yanıtla
Yorum yapın