Saxon Fairy Swallow güvercini

Saxon Fairy Swallow güvercini, Almanya’dan gelen yerli bir fantezi güvercin türüdür. Saxon Fairy Swallow güvercini Aslında Saksonya ve çevresindeki bölgedendir ve uzun yıllar boyunca seçici yetiştirme yoluyla geliştirilmiştir.

Bu cins, diğer evcilleştirilmiş güvercin türleri ile birlikte, hepsi kaya güvercininin torunlarıdır.

Oldukça eski bir cinstir ve bazı yazarlar tarafından Kırlangıç ​​Perisinden üretildiği söylenmektedir. Aşağıdaki cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Sakson Peri Kırlangıç ​​Güvercini Görünümü

Saxon Fairy Swallow güvercini, küçük ila orta boy bir evcil güvercin cinsidir. Nürnberg Kırlangıcından biraz daha kısa ve geniştir.

Nokta işaretleme, başlık işaretleme vb. Dahil olmak üzere çeşitli işaretlere ve desenlere sahiptir. Ancak cins, tuhaf tüylü ayakları ile tanınır.

Saxon Fairy Swallow güvercini siyah, mavi, kırmızı, sarı ve gümüş renklerde ve ayrıca beyaz çubuklu ve bağcıklıdır.

Gövdesinin tüm tüyleri beyaz renkli şapkası ve kanatları vardır. Alt gaga açık, üst gaga koyu renklidir.

Cins kabuk tepelidir ve boğuktur. Manşonlar, Nuremberg Swallow’unkinden daha ağırdır, ancak Peri’ninkiler kadar büyük değildir.

Saxon Fairy Swallow güvercininin ortalama olgun vücut ağırlığı 360 ile 380 kg arasındadır. 

kullanımlar

Cins, çoğunlukla sergi amaçlı kullanılır. Ama aynı zamanda süs amaçlı da iyidir.

Özel notlar

Saxon Fairy Swallow güvercini çok güzel bir cinstir. 1868’den beri Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu iyi bilinmektedir. Orada hiçbir zaman yaygın olarak yetiştirilmemiştir, ancak her zaman sadık bir takipçisi olmuştur.

Ancak cins, Almanya’da yaygın olarak bulunur ve oldukça popülerdir. Esas olarak gösteri veya teşhir amaçlı kullanılır, ancak aynı zamanda süs amaçlı da iyidir.

Cins, evcil hayvan olarak yetiştirmek için de çok iyidir. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Sakson Peri Kırlangıcı
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Süs, gösteri, evcil hayvanlar
Özel notlar Kendi doğal alanlarında yaygın olarak yetiştirilen güzel kuşlar, sergi amaçlı, süs amaçlı, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Küçük ila orta
Ağırlık 360-380 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği Ortalama
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Siyah, mavi, kırmızı, gümüş ve sarı, beyaz çizgili ve bağcıklı
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Almanya
Yorum yapın