Saxon Shield Güvercini Özellikleri

Saxon Shield güvercini, Almanya’dan gelen yerli bir fantezi güvercin türüdür. Saxon Shield güvercini Adından da anlaşılacağı gibi, cins Saksonya ve ayrıca Thüringen, Almanya kökenlidir.

Cins, diğer tüm evcil güvercin türleri gibi, hepsi kaya güvercininin torunlarıdır. Cins, esas olarak Almanya’da yetiştirilir ve oldukça yaygındır. Aşağıdaki cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Sakson Kalkan Güvercini Görünümü

Saxon Shield güvercini, dikdörtgen ve kıvrık başlı orta boy bir cinstir. Şekil olarak tarla güvercinine benzerler, ancak güçlü gövdeleri ve düşük istasyonları vardır.

Düz başlı, kabuk tepeli veya çift tepeli olabilirler ve alınları oldukça yüksektir.

Saxon Shield güvercininin gözleri koyu, cereleri dar ve hatta renklidir. Gagaları ten renginde ve orta ile uzun arası büyüklüktedir.

Vücutta dolgun orta uzunlukta bir boyunları vardır ve boğazları iyice yuvarlatılmıştır. Geniş omuzlu uzun sırtları vardır.

Kanatları uzun ve iyi kapalıdır ve kanatlar sırtın tamamını kaplar. Ve kuyrukları uzun ve iyi kapalıdır. Kuyruk neredeyse yatay görünüyor.

Göğüsleri geniş ve iyi kavisli ve dışa doğru çıkıntı yapıyor gibi görünüyor.

Saxon Shield güvercininin bacakları, manşon tüyleriyle alçakta konumlanmıştır. Manşon tüyleri uzun ve iyi kavislidir.

Kuş aslında mavi, siyah, kırmızı ve beyaz çubuklu veya pullu sarı, siyah çubuklu veya çubuksuz mavi, mavi kareli veya gümüş kareli gibi birçok renkte gelir.

Saxon Shield güvercininin ortalama olgun vücut ağırlığı yaklaşık 380 ila 400 gramdır. 

kullanımlar

Saxon Shield güvercini, sergileme ve süs amaçlı yetiştirilir.

Özel notlar

Saxon Shield güvercini, normal tarla güvercini gibidir, ancak oldukça güçlüdür. Çok güzeldir ve çoğunlukla güzelliği için büyütülür.

Cins, çoğunlukla gösteri ırkı olarak yetiştirilir, ancak aynı zamanda süs amaçlı yetiştirilir. Bu kuşlar çok iyi davranışlara sahiptir ve mizaç olarak nispeten sakindir.

Ayrıca evcil hayvan olarak yetiştirmek için çok iyidirler. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Sakson Kalkanı
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Süs, gösteri, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, güçlü, iyi davranış, teşhir için iyi, nispeten sakin mizaç, süs amaçlı iyi, evcil hayvan kadar iyi
Irk Sınıfı Orta
Ağırlık 380-400 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği Ortalama
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Beyaz çizgili siyah, mavi, kırmızı ve sarı, bağcıklı veya mermer
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Almanya
Yorum yapın