Scandaroon Güvercini Özellikleri

Scandaroon güvercini, Almanya’dan gelen süslü bir güvercin türüdür. Scandaroon güvercini Aynı zamanda Nürnberg Bağdat olarak da bilinir ve uzun yıllar boyunca seçici yetiştirme yoluyla geliştirilmiştir.

Bu cins, diğer evcil güvercin türleri ile birlikte, hepsi kaya güvercininin torunlarıdır. Muhtemelen en eski güvercin ırklarından biridir ve Büyük İskender dönemine kadar uzandığına inanılmaktadır.

Scandaroon güvercini esas olarak görünüşü için yetiştirilir, ancak aynı zamanda et üretimi için faydalı bir tür olarak da popülerdir. Aşağıdaki cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Scandaroon Güvercini Görünümü

Scandaroon güvercini iri bir cinstir. Konformasyondaki Taşıyıcılarla ilgilidir. Uzun boynu ve bacakları, güçlü kıvrımlı ve ağır gagası, iyi gelişmiş gaga ve göz gerdanları ile cins diğer çeşitlerle neredeyse hiç karıştırılmaz. Cins, kendinden renkli veya alaca olabilir.

Scandaroon güvercinlerinin gagaları büyük ve aşağı doğru kıvrıktır. Gözleri parlak ve vurgulu ve iyi gelişmiş ceres ile çevrilidir. Wikipedia’dan fotoğraf.

kullanımlar

Scandaroon güvercini esas olarak görünüşü için yetiştirilir. Ve cins ayrıca bir besin kaynağı olarak faydası için kullanılır.

Özel notlar

Scandaroon güvercini çok güzel bir evcil güvercin türüdür. Ne gösteri amaçlı ne de uçuş amaçlı kullanılmamaktadır. Esas olarak alışılmadık ama güzel görünümleri için yetiştirilirler.

Ve cins ayrıca et üretimi için yetiştirilir. Sokak güvercinlerine göre oldukça iridirler ve et üretimi için çok iyidirler.

Cins, evcil hayvan olarak yetiştirmek için de çok iyidir. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Skandal
Diğer İsim Nürnberg Bağdat
Irk Amaç Güzellik, fayda
Özel notlar Güzel, sıra dışı görünüm, et üretimi için iyi, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Büyük
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği Ortalama
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Kendinden renkli veya alaca
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Almanya
Yorum yapın