Siyah Hindi Özellikleri

Siyah hindi, Avrupa’dan gelen bir yerli hindi türüdür. Siyah hindi İspanyol kaşifler tarafından aslen Meksika’dan getirilen Aztek hindilerinden Avrupa’da geliştirilmiştir.

Norfok Black veya Black Spanish hindi gibi başka isimlerle de bilinir . Ve bu tür kuşlar, ‘Norfolk ve İspanyol’ lakaplarına rağmen birçok Avrupa ülkesinde yaşıyor.

Siyah renkli hindiler başlangıçta Yeni Dünya sürüleri arasında nispeten nadirdi, ancak Avrupalılar baskın hale gelene kadar bu özelliği yoğun bir şekilde seçtiler. Kara hindi genellikle Birleşik Krallık’taki en eski hindi cinsi olarak kabul edilir .

Siyah renkli hindiler İspanya’da çok popüler oldu ve orada ‘Siyah İspanyol’ olarak biliniyordu.

Bu kuşlar, iki yüzyıldan fazla bir süredir et üretimi için seçildikten sonra, Amerikalılar için ilk Avrupalı ​​​​sömürgecilerle yolculuğu kara yaptı.

Kara hindi çeşidinin temeli, çeşidin Doğu yabani hindileri ile melezlenmesiyle Amerika’da oluşturulmuştur.

Ve yirminci yüzyıl boyunca, siyah çeşit ticari olarak uygundu (ancak Narragansett , Bourbon Red , White Holland ve Bronze çeşitleri kadar popüler değildi ).

Siyah hindi ırkı, 1874 yılında Amerikan Kümes Hayvanları Birliği tarafından resmen tanınmıştır.

Bugün cins Avrupa’da yaygındır, ancak The Livestock Conservancy tarafından nesli tükenmekte olan bir miras hindi çeşidi olarak kabul edilmektedir. Ve bu cins aynı zamanda Slow Food USA’s Ark of Taste’de (yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan miras gıdalarının bir kataloğu) yer almaktadır. Aşağıda bu yerli hindi ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun .

Siyah Hindi Özellikleri

Siyah hindiler, çok güzel görünüme sahip orta ila büyük boy kuşlardır. Üstte yeşilimsi bir parlaklık ve donuk bir arka alt renk ile parlak, metalik siyah tüyleri vardır.

Kahverengimsi veya bronz döküm veya herhangi bir beyaz olması kabul edilmez veya istenmez. Yavruların veya civcivlerin tüylerinde genellikle beyaz veya bronz renk olur, ancak tüy dökümünden sonra siyaha dönüşürler.

Kara hindinin gagası siyah, saz parlak kırmızıdır (mavimsi beyaza dönüşebilir). Yetişkinlerde incik ve ayak parmakları pembe renktedir. Bu kuşların gözleri koyu kahverengidir. Tüyleri siyah olmasına rağmen Kara hindinin derisi genellikle beyazdır.

Ergin tomların ortalama canlı vücut ağırlıkları 10,5 kg civarında veya bu kadardır. Ve olgun tavukların ortalama ağırlığı 6,5 kg civarındadır. The Livestock Conservancy ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi .

kullanımlar

Kara hindi bir et cinsidir. Esas olarak et üretimi için yetiştirilir.

Özel notlar

Kara hindiler, yerli hindilerin dayanıklı çeşitleridir . Yıllardır üretim nitelikleri için seçilmediler. Yetiştirici tarafından yapılan seçime oldukça bağımlıdırlar.

Sağlık, doğal çiftleşme yeteneği ve üretim özellikleri için dikkatli seçim, bu çeşidi eski boyuna geri getirecektir. Mizaç açısından çoğunlukla uysaldırlar, ancak bazı kuşlar saldırganlaşabilirler.

Bugün Kara hindi ırkı esas olarak et üretimi için yetiştirilmektedir. Etlerinin üstün lezzeti vardır reklamı tüketicinin ilgisini çekmiştir. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede Siyah hindinin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Siyah
Diğer isimler Norfolk Siyahı, Siyah İspanyol
Irk Amaç Ağırlıklı olarak et
Özel notlar Çok güçlü ve dayanıklı kuşlar, uysal mizaç, ancak bazı kuşlar agresif olabilir, yetiştirici tarafından yapılan seçime büyük ölçüde bağımlıdır, günümüzde esas olarak et üretimi için yetiştirilmektedir, etin üstün bir tadı vardır.
Cins Büyüklüğü Orta ila büyük
tom yaklaşık 10,5 kg
Tavuk yaklaşık 6,5 kg
İklim Toleransı Hemen hemen tüm iklimler
Renk Siyah
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Avrupa
Yorum yapın