Sülün Kaç Günde Yumurtadan Çıkar?

Sülünler gösterişli ve son derece güzel kuşlar arasında yer alır. Birçok kuş türü gibi sülünlerde de farklı yöntemler ile üremek mümkündür. Doğal veya suni gibi yöntemler arasından yapılacak tercihler ile sülünün üremesi sağlanabilir.  Doğal yollarla olacak üremeler genelde doğal yaşamda görülür. Kendi halinde doğada yaşayan sülünler, üreme zamanı geldiğinde kendi yumurtalarını oluşturarak bu yumurtalar üzerinde gurk yarat ve yavrularını dünyaya getirir. Bu yöntem aynı zamanda hobi için sülün yetiştiriciliği yapan kişiler tarafından da tercih edilir. Hobi yetiştiricileri sülünler için uygun doğal ortamı oluşturduktan sonra sülünlerin yeni yavrularının dünyaya gelmesine tanık olur. Bu nedenle sülün kaç günde yumurtadan çıkar sorusu özellikle yetiştiriciler tarafından çok fazla araştırılır.

Sülün kaç günde yumurtadan çıkar sorusu kadar sülün yumurtası elde etme yöntemleri de araştırılır. Sülünlerin üremesinde kullanılan bir diğer yöntem ise suni kuluçkadır. Bu yöntem ile de sülünü kuluçkaya yatırmadan yumurtaları bir kuluçka makinesine yerleştirerek üretmek oldukça kolay olur. Sülünün fazla enerji harcamasının da önüne geçen bu durum ile normalden daha fazla sayıda sülün yavrusuna ulaşmak mümkün olur. Doğal koşullarda oluşacak üreme için son derece titiz ve özenli bir ortamın oluşturulması gerekir. Ancak suni yollar ile yapılacak kuluçka koşulları standarttır. Sülün kç günde yumurtadan çıkar sorusuna yanıt arayan yetiştiriciler, bu konuda gerekli bilgiye ulaştıktan sonra sülünleri rahat ve güvenli bir şekilde üreme yolu ile çoğaltabilir.

Sülün Kaç Günde Yumurtadan Çıkar?

Sülünler Ne Zaman Yumurtlar?

Sülün kaç günde yumurtadan çıkar ve sülün ne zaman yumurtlar sorusuna yanıt vermek son derece kolaydır. Sülünler yaklaşık olarak 37 haftalık olduktan sonra yumurtlamak için gerekli büyüme seviyesine ulaşmış olurlar.  Bu andan it ibaren ise 4 hafta sonrasında sülünler yumurta vermeye başlar. Sülünlerin yaptıkları yumurtalar genelde farklı renklere sahip olur. Bazı yumurtalar yeşil iken bazıları ise kahverengi olarak meydana gelebilir. Bununla birlikte her yumurtanın ağırlığı da birbirinden farklı olur.

Sülün kaç günde yumurtadan çıkar sorusuna verilecek yanıt ile birlikte yumurtalar için uygun ortamın oluşturulması da önemlidir. Sülünler yaşam koşullarına da bağlı olarak belirli dönemlerde belirli sayılarda yumurta verir. Bir sülünün bir dönemde verebileceği yumurta sayısı normal şartlarda 50- 100 adet arasıdır. Bu sayı, yaşam koşulları ve beslenme gibi özelliklere göre artabilir ya da azalabilir. Sülün kaç günde yumurtadan çıkar sorusuna cevap arayan yetiştiriciler bu bilgiler ile de istenilen verimi elde edebilir.

Sülün Kuluçka Süresi

Sülün kaç günde yumurtadan çıkar sorusuna verilebilecek yanıt 21 gündür. Bir yumurta kuluçka süresinde yeterli ısıya sahip olduğunda 21 gün sonucunda çatlamaya başlar. Yumurtadan çıkım dönemi toplam 24- 26 günü bulur. 3 günlük süre içerisinde yavruların yumurtadan çıkması gerçekleşir.

Sülün Yumurtası Fiyatları

Sülün kaç günde yumurtadan çıkar sorusu kadar sülün yumurtası fiyatları da önemlidir. Birçok yetiştirici bu kuşların yumurta fiyatlarından dolayı bu cinsin yetiştiriciliğini yapar. Sülün yumurtası hakkında net bir bilgiye sahip olabilmek için sülünün cinsi ve özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olunması gerekir. Ardından uygun fiyatlar ile yumurta satın almak mümkün olacaktır.

Yorum yapın