Tavşan Yavrularını Nasıl Satarım?

Uzun süre tavşan besleyen kişiler, tavşanlarının doğum yapması sonucunda Tavşanlarımı nasıl satarım? sorusu ile ilgili araştırmalarına başladı. Bakacak yeri ya da bütçesi bulunmayan ve bu nedenler ile yavru tavşanları sahiplendirmek ya da satmak isteyen kişiler için birçok farklı satış mecrası bulunuyor.

Yetiştirme Çiftlikleri

Türkiye genelinde birçok noktada bulunan hayvan yetiştirme çiftlikleri, zaman zaman dışarıdan hayvan kabulü ve satın alımı gerçekleştirmektedir. Bu çiftlikler, hayvanların sağlıklı koşullarda üreyerek farklı besleyicilere satışını gerçekleştiren çiftlikler olduğundan, yavru tavşanlarınızı bu çiftliklere verebilirsiniz. Yetiştirme çiftlikleri tavşan alımı yaparken şu detaylara dikkat etmektedir;

 • Tavşanın ırkı
 • Sağlık durumu
 • Cinsiyeti
 • Yaşı ve kilosu
 • Farklı yetiştirme çiftliklerinin farklı özelliklerde tavşan aradığı bilinen bir bilgi olurken, birçok yetiştirme çiftliği ırk özelliğinde bulunan tavşanları yüksek oranda kabul ederek satın alımı gerçekleştirmektedir.

  Bu nedenle tavşan yavrularını satmak isteyen kişilerin ilk olarak bu çiftlikler ile iletişime geçmesi süreci hızlandıran etkenler arasındadır. Daha çok kırsal kesimlerde bulunan yetiştirme çiftliklerine gitmek birçok zorluğu beraberinde getireceğinden, internet siteleri içerisinde bulunan iletişim numaraları veya e-posta adreslerini kullanarak bu tür sahiplendirme çiftlikleri ile iletişime geçebilirsiniz.tavsan yavrularini nasil satarim

  Sahiplendirme Siteleri

  Online pet siteleri üzerinde her gün birçok bakıma muhtaç hayvan sahiplendirilirken, aynı zamanda birçok kişi sahip olmak istediği hayvan türleri için para ödeyerek alışveriş yapmaktadır.

  Bu nedenle elinizde olan yavru tavşanları bu sitelerde bulunan ilanlara yükleyerek sahiplendirebileceğiniz gibi, aynı zamanda tavşanların durumu ve bilgileri hakkında sorulan sorulara da cevap vermelisiniz. Bu sayede kolaylıkla onlarca kullanıcıya binlerce sahiplendirme sitesinden birkaç tanesini kullanarak ulaşabilirken, yavru tavşanların en kısa sürede yeni evine kavuşma imkanına en kısa sürede sahip olabilir.

  Çevre Sahiplendirmesi

  Birçok kişi beslemekte olduğu hayvanları belirli nedenlerden kaynaklı olarak başka birine verirken tedirginlik yaşamaktadır. Bu yüzden birçok kişi hayvan sahiplendirme ve satışı sırasında arkadaş çevresi veya akrabalık bağlarına güvenerek hayvanlarını başka birine verirken; yavru tavşanlarını sahiplendirmek isteyen kişiler de bu yöntem sayesinde yeni bir yuva bulabilmektedir.

  Bu sayede hem güvenebileceğiniz kişilere tavşanları emanet ederken, aynı zamanda gözünüz arkada kalmadan ve istediğiniz zaman görebilme imkanınızın bulunduğu bir sahiplendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yavru tavşanlarınızın sağlığı ve sahiplendirilen birçok hayvan için en güvenli yol olarak tercih edilen çevre sahiplendirmesi sayesinde hem kısa süre içerisinde tavşanlarınıza yeni bir yuva bulabilir, hem de içiniz rahat bir şekilde yavru tavşanlardan ayrılabilirsiniz.

  “Tavşan Yavrularını Nasıl Satarım?” üzerine bir yorum

  Yorum yapın