Tavuk Bit İlacı Canhiper

Tavuk Bit İlacı Canhiper; Tavuk besleyecek olan kişilerin bu alanda ki birçok zorluğu önceden bilmesi gerekiyor. Tavuklara bulaşabilecek olan parazit ve zararlılar yumurta ve et verimini düşürebilmektedir. Bu nedenle de tavuk beslemeden önce mutlaka bu canlıların yaşamını zorlaştıracak zararlılar hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor. Tavuk biti en çok rastlanılan sorunlar arasındadır. Kırmızı bit olarak da bilinen bitler tavukların çeşitli enfeksiyonlar kapmasına ve kilo kaybı yaşamasına neden olabilmektedir. Tavuk bitine karşı en etkili ilaçlardan birisi de Canhiper bit ilacı oluyor.

 

Canhiper bit ilacı toz halinde satılan kene, pire, kırmızı ve gece biti için kullanılan bir ilaçtır. Tavuk bitleri en çok kümes hayvanlarında görülüyor. Bu canlıların yaşam alanlarını ne kadar hijyenik tutarsanız tutun tavukların yanına yaklaşan serçe ve güvercinlerden de bit kapma riski bulunmaktadır. Bu nedenle de zaman zaman ortamlarının ilaçlanması tavukları ve diğer kanatlıları bu zararlılardan koruyacaktır.

 

Gece biti, kırmızı bit, kene ve pireler kan emen zararlılardır. Bu zararlı parazitler kan emici oldukları için kan yolu ile birtakım hastalıkların tavuklara bulaşmasına neden olmaktadırlar. Genelde gece beslenen ve gündüzleri de kümeste ki çatlaklarda saklanan zararlı parazitlerdir. Beslenme süreleri 1 ya da 2 saattir ve tavukların üzerinde beslenirken görülmezler. Birçok kümeste bulunan bu zararların önüne geçilebilmesi için en etkili tavuk bit ilaçları kullanılmalıdır.

 

filbert weevil 106114 640

 

Canhiper Bit İlacı Özellikleri

Canhiper bit ilacı oldukça etkili bir bit ilacıdır. Kümes hayvanları için birçok yetiştirici tarafından tercih edilmektedir. Birçok önemli artısı bulunan bu bit ilacı kullanımının kolay olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Canhiper bit ilacı özellikleri şunlardır:

 

  • Canhiper ilacı kullanıldıktan sonra en az 6 ay boyunca haşere ortamlarda görülmez.
  • Toz olarak serpilebileceği gibi sulandırılarak püskürtme şeklinde de kullanılabilir.
  • Kısa sürede hem tavuklar üzerinde ki hem de mekândaki haşereleri temizler.
  • Canhiper bit ilacı kümes hayvanlarına zarar vermez ve verimde düşmeye neden olmaz.
  • Herhangi bir gaz etkisi yoktur ve farklı sıcaklık derecelerinde de etkilerini koruyan ilaçlardır.

Canhiper ilacını kullanabilmek için mutlaka öncesinde kullanım kılavuzunu okumanız gerekiyor. Karışım ya da serpme şeklinde kullanılabilecek olan bu bit ilacı kullanıcı beklentisine en iyi şekilde yanıt vermektedir.

 

weevil 566455 640

 

Canhiper Bit İlacı Kullanım Şekli

Canhiper bit ilacı kullanımı son derece merak edilen bir konudur. Eğer evinizde ya da çiftlik ortamında tavuk beslemek istiyorsanız bit gibi zararlılara karşı önlem almanız gerekiyor. Bitlere karşı kesin bir çözüm olan Canhiper ilacı kullanımı şu şekildedir:

 

  • Kümesin boyutlarına uygun miktarda ilaç miktarını belirleyin.
  • 2 litre su içerisinde bir su bardağı kadar ilaç koyun.
  • Bu ilacı pompa ile ya da bir tulumba desteği ile kümesin her yerine sıkın.
  • Yumurta ve parazit larvalarına karşın bu işlemi bir hafta boyunca tekrarlayın.
  • Püskürme işleminden sonra 24 saat geçmedikçe kümese canlı hayvanlarınızı koymamanız gerekiyor.

Kümesi en son havalandırdıktan sonra tavuklarınızı rahatlıkla kümeslerine yerleştirebilirsiniz.

 

 

Doğal olarak bit pire ilacı arıyorsanız “Doğal Bit İlacı : Repyon Bit Kovucu” bu makalemizi de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın