Tavuk Boyama

Tavuğuna ya da başkasının tavuğuna baktın mı, düşündün mü, pembe olsaydı harika görünmez miydi? Ya da belki mavi? Peki, tavukları nasıl renklendireceğiniz konusunda adım adım bir uygulama arıyor ola bilirsiniz. Tavuk Tüylerini Boyama yöntemi olarak bir şeyler arıyor iseniz tam yerindesiniz.

Tavuğunuzun tüylerini süslü yapmak istiyorsanız, küçük bir gıda boyası kullanarak bunu güvenle yapabilirsiniz. Beyaz tüylü tavuklarda renk en iyi şekilde çıkacaktır.

Tavuk Boyama

Yenilebilir yiyecek boyası bul. Bir dizi renkte bitki bazlı yiyecek renkleri bulun – mavi, yeşil, kırmızı, sarı. Kendi küçük kabına birkaç damla dökün.

Tavuk Boyama

Tüyleri renklendirmek için bir diş fırçası kullanın. Yemek boyasına temiz bir diş fırçası batırın ve boyayı yumuşak tavuk tüylerinin üzerine sürmek için kullanın.

  • Tavuğu tutmak için bir yardımcıya ihtiyacınız olabilir ve işinizi tamamlarken sakin olmalı.
  • Tavukların gözlerine kulaklarına boya kaçırmayın.

Tavuk Boyama

Boya kendi başına solacaktır. Yemek boyası zamanla tüylerden yok olacaktır, tavuklar tüy değiştirerek de bu boyadan kurtula bilirler. Bu biraz zaman alabilir, bu nedenle yakın gelecekte tavuklarınızı sergilemek veya satmak istiyorsanız, boyayı kullanmayın.

 

Yorum yapın