Tavuklar
Tavuklarda Bağırsak İltihaplanmaları

Tavuklarda Bağırsak İltihaplanmaları

 

Kümes ortamlarında tavuklarımızın sıkça ve çok kolay kapıldığı bağırsak iltihaplanması tavuklarımız üzerinde kolayca gözlemleye bileceğimiz bu iltihap hayvanlar tarafından belirgin bir şekilde gösterilir. Durgun ve neşesiz büzüşmüş halde duran hayvanlarımızın karın ağrısından dolayı öyle durduğunu biliyor muydunuz?

Bu hastalık başka bir hastalığın bıraktığı bir etken değildir. Aslında bu tam anlamıyla verilen yanlış yemler ve küflü bayat yemlerden bozulmuş yemlere kadar çiğ etten birçok yanlış beslenme şeklinden ötürü meydana gelmektedir. Şayet yemlerinizde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız yem derhal değiştirilmelidir. Lakin hastalığın derhal kontrol altına alınması için beslenme şekilleri değiştirilmeli sıcak bir kümeste barındırılmalıdır. Tedavi için öncelikle sizlere doğal yollar önereceğiz. Yemlerine çok ince odun külü karıştıra bilirsiniz bu iyi gelecektir. Aynı zamanda hayvanlarınız için papatya çayı ve nane çayı da bir o kadar iyi gelecektir.

Bu yöntemleri hayvanlarınıza uyguladıktan sonra bir düzelme söz konusu değilse bir veterinere danışarak antibiyotiğe başvura bilirsiniz amma son çare olarak buna başvurunuz ne kadar doğal o kadar iyi bırakın havanlarınızın kendi bağışıklık sistemleri gelişsin.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara