TAVUKLARI NASIL ORGANİK BESLERİM

Bu gün sizlere sıkça sorulan ve bir o kadar merak edilen bir konu hakkında bilgilendirmek için bu yazıyı yazıyorum.

Tavuk sevdalısı biri olarak evinizin önünde yada bir ortamda tavuklarınıza organik bir şekilde nasıl bakarım diye düşünüyorsanız artık düşünmenize gerek yok işte bunun için yapmanız gerekenler şöyle.

 

httpharikalar diyari 6 3

 

Tavuklarınıza en taze meyveleri ve sebzeleri verin. 

Tavuklarımız vahşi ortamlarında da buldukları sebzelerle besleniyorlardı sizlerde onlar için taze sebze ve meyveler vere bilirsiniz günlük olarak onlara sağlıklı yiyecekler vererek beslenmelerini sağlaya bilirsiniz. Bu şekilde onların mutluluğunu paylaşacak onlarla organik beslenmenin tadını çıkaracaksınız.

 

httpharikalar diyari 4 4

 

Onlara ayçiçeği tohumları verin. Ayçiçeği tohumlarının pek çok uçucu yağları var, bu yüzden şiddetle tavsiye edilir.

böğürtlen ve havuç içinde özel bir yiyecek ola bilir onlar için.

 

 

httpharikalar diyari 1 4

Onlara ot verin. Şaşırtıcı bir şekilde, çim tavuk bağışıklık sistemi için çok iyidir. Ek olarak, klorofil, tavuk yumurtalarının iyi bir pigment kazanmasına yardımcı olur ve boyutlarını bile artırabilir. Onlara yumuşak çimenle beslediğinizden emin olun; Onlara büyük olarak vermek daha iyidir makarna gibi çimenleri yiye bilirler.

 

httpharikalar diyari 3 4

Yiyeceği doğru şekilde hazırlayın. Ekstra tazeliği sağlamak için bu yiyecek ürünlerini kendiniz büyütebilirsiniz, ancak mağazadan satın almak da iyidir. Yiyecekleri mağazadan aldıysanız, yiyecek öğelerini yıkadığınız dan ve oda sıcaklığında olduklarından emin olun. Soğuk gıdalar rahatsızlığa neden olabilir veya tavukların yemek yemesine engel olabilir. Tavukların boğulma olmadan yemeleri ya da aslında hepsini yiyebilmesi için her şey püre haline getirilmelidir.

Sebze ve meyveleri Soyarak hayvanlarınıza vere bilirsiniz…

 

TAVUKLARINIZI HER GÜN EŞİT MİKTARDA BESLEMEYE ÖZEN GÖSTERİN ORGANİK BESLEMEK GÖRÜNDÜĞÜ KADAR KOLAY OLMAYA BİLİR BAZEN ONLAR İÇİN YAPMANIZ GEREKEN ŞEYLER OLA BİLİR HAYVANLARINIZI ORGANİK BESLEMEK SANILDIĞI KADAR KOLAY OLMAYACAKTIR AÇIK BİR ARAZİNİZ YOK İSE EĞER ONLARA GÜZEL BİR ORTAM SAĞLAYAMAYACAKSINIZ KAPALI BİR ALANDA ONLARA BAKMANIZ DEMEK HAYVANLARINIZA GÜNLÜK OLARAK SEBZE MEYVE PİRİNÇ, MEYVELER SEBZELER ÇEKİRDEK DERKEN BAYA BİR MALİYETLİ OLACAĞINA EMİN OLA BİLİRSİNİZ… BU NEDENDEN DOLAYI YEM YEDİRMEYE BAŞLAYA BİLİRSİNİZ.

ORGANİK BESLEMEK ASLINDA KÖYLERİMİZDE OLAN AÇIK ARAZİDE HAYVANIN AKŞAMA DEK DOLAŞIP ETRAFTA OTLANMASI VE NE BULURSA YEMESİDİR BU DURUMU ONLARA MANUEL OLARAKTA SAĞLAYA BİLİRSİNİZ FAKAT HİÇ BİR ZAMAN O ORANI TUTTURMANIZ OLAĞAN OLMAYACAKTIR.

BU GÜN SİZLERE KISACA ANLATMAYA ÇALIŞTIM UMARIM FAYDALI BİLGİLER SAĞLAYA BİLMİŞİMDİR.

KISACA ÖZET GEÇELİM :

1-GÜNLÜK SEBZE VE MEYVELER

2- AY ÇEKİRDEĞİ, KABAK ÇEKİRDEĞİ BESLEYİCİ TAHILLAR

3- ÇİMEN, OT VE DAHA FAZLASI

4- SOYULMUŞ MEYVELER VERE BİLİRSİNİZ

KISACASI ONLARI VAHŞİ DOĞALARINDAKİ BİR ORTAM VE ŞEKİLDE BESLEMEYE ÇALIŞMAKTIR.

 

 

Yorum yapın