Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?

Sürekli tartışılan ve bir türlü sonuca varılamayan bu yem sorununa artık harikalar diyarı olarak bir nokta koymak gerek gün geçtikçe tavukçuluk sektörü artıyor tavuk meraklıları çoğalıyor. Hal böle olunca arayışlar ve ihtiyaçlar artıyor. Zamanla teknolojinin yüzünden daha doğal yaşamak isteyen çok fazla arkadaşımız bu hastalık olan tavukçuluğa atılacaklardır. Günümüzde hayvanlarla bir şeyler yapmayı kafaya koyan her bireyin ilk aklına tavuklar gelmektedir dışarıdan görüldüğü kadar kolay olmayan bu iş uzun bir tecrübe ve sabır gerektirmektedir. Tecrübelerimle birlikte bu gün sizlere aktaracağım bilgiler oldukça önemlidir hayvanlarınız için çünkü ola bildiğince doğal yaşamaya çalıştığımız bu dünyada hayvanlarımıza oldukça az kimyasal vererek büyütmek istiyor ve çabalıyoruz. Şahsen ben öle yapıyorum çoğu zaman doğal yollarla hayvanları iyi etmeye çalışıyor onlarla ilgileniyorum

Son zamanlarda ise şu tavuk ölümleri helede mevsim geçişlerinde olan bu ölümler şüphe uyandırmaya başladı ve bir arayışa girdim gözlemledim öğrendim aradım sordum konuştum bu canlar bizim sorumluluğumuzda ise bir şeyler öğrenmemiz ve onlara daha iyi bir yaşantı sağlamaları için elimizden geleni yapmalıyız. Çok fazla uzatmak istemiyorum sonuçta niye buradasınız biliyorum fakat konuya daha hakim olmanız adına bir kaç şey daha anlatım yem markalarına geçeceğim çıkan civcivlerimiz erişkin hayvanlarımız bazen ani bir şekilde ölmeleri sonucu üzülüyor ve işimizden hayvanlarımızdan soğumamıza neden oluyor fakat durmak yok yola devam benim bir sözüm vardır. Her ölen hayvanım da her ölümde yeni bir tecrübe ediniyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda dahada iyi sonuçlar alacağım aldığım sonuçları da her zaman sizlerle paylaşacağım inşallah çok iyi baktığınız hayvanlarınız biraz büyüyüp durup dururken böle halsiz ve durgun daha doğrusu güçsüz bir şekilde yaşama tutunmaya çalışıyor iseler en büyük belirtisi de yem yemeye çalışırken o yem tanelerini ağızlarında tutamıyor iseler bünyeleri bitmiş demektir. Tedavilerle onu iyi edemiyor ve hayta tutunmasında yardımcı olamıyoruz. İşte bu durum yemden dolayı olduğunu düşünüp araştırdım sonuç olarak %70-80 Arası yemden dolayı olduğuna hem fikirim artık.

Çıkımından gelişimleri boyunca kullandığımız yemlerin aslında yan etkileri diye biliriz. Hiç aldırmadan önüme gelen yemleri kullandım marka fark etmeksizin fakat anladım ki yem içerikleri önemli anlayacağınız temeli sağlam olmayan bir binanın geleceği de yoktur. İyi bir yem iyi bir bağışıklık ve sağlıklı bir hayat demektir. Ne de olsa can boğazdan geçmektedir. Velhasıl kelam gelelim konumuza yem seçiminizde genel olarak arpa buğday kullanılır. Civcivler ise besi yemi ve civciv yemi fakat markalara bakılmaz genelde açık alırız. Peki ne yapmalıyız sizlere birazdan önereceğim markalardan alarak diğer markadalardan ola bildiğince uzak durmanız hayvanlarınız için oldukça iyi olacaktır. Söyleyeceğim marka dışındaki markalar yem içeriklerine palet ve civciv yemleri için söylüyorum saçma sapan maddeler katarak oldukça kalitesiz bir ürün çıkarmaktadırlar. Bu ürünleri bilinçsiz bir şekilde alıp kullanıyoruz. Diyeceksiniz ki bir sürü hayvanım var yıllardır hep aynı marka yada arpa buğdayla bakıyorum evet benimde var fakat şöyle bir durum var çok sevdiğiniz helede süs tavuklarınızda kayıplar yaşadığınızda anlıyorsunuz bir şeylerin ters gittiğini hastalık olmadığı halde ani kayıplar güçsüz düşmeleri bir yan etkidir benim zannımca ne kadar az ölüm o kadar iyi bir yem arayışı  içinde iseniz sizlere önere bileceğim 3 farklı yem var ve bu yemler oldukça müşteri memnuniyeti içermektedir.

Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?
Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?
Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?
Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?

 

Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?
Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?

1. KozYem2. Proyem3. CPyem  Bu üç yem markası da alanında iddialı ve başarılılar en çok tüketilen ve forumlarda kullanıcı yorumlarında gördüğüm CPyem diğerleri de geri kalmamaktadır. Bunların üçünden de kullana bilirsiniz. Ve bu yemler içerikleriyle oldukça zengindirler bu yemler lapa ve toz şeklinde çokça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra arpa buğday gibi yemler vermenize de gerek yoktur tek başlarına bu yemler içeriğinde her şeyi barındır maktadırlar. Protein Yönünden de oldukça zengindirler.

Bu 3 Yem Markamızı resmi sitelerine girerek detaylı inceleye bilirsiniz. Unutmayın kaliteli besin kaliteli hayvanlar demektir..!

Not: Bazı başarılı tavuk yetiştiricileri arpa ve buğday kullanmıyor sadece bu 3 markanın içinde olduğu lapa ve toz yemler kullanmaktadırlar. Neden? Diye sorulara karşılık verdikleri cevap; Zaten bu yemler arpayı da buğdayı da ve daha bir çok yemi içinde barındırıyor deyip noktalıyorlar.

“Tavuklarımız Ve Civcivlerimiz İçin Ne Marka Yemleri Kullanmalıyız?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın