Voorburg Shield Cropper Güvercini

Voorburg Shield Cropper güvercini, Hollanda’dan gelen süslü bir güvercin türüdür. Yıllarca süren seçici üreme sonucunda geliştirilmiştir. Voorburg Shield Cropper güvercini

Bu yeni bir türdür ve 1935 yılında CST Van Gink tarafından geliştirilmiştir. Cins, diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleriyle birlikte kaya güvercini güvercininin torunlarıdır. Bay CST

Van Gink, bir gün renkli göğüslü Beyaz Ekinlerle bir cins geliştirmek istedi. Resim ve çizim tekniğini geliştirmek için Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç yıl geçirdi .

Ancak, 1929 yılına kadar hayali gerçek olmadı ve gerçek cins ortaya çıktı. Aşağıdaki cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Voorburg Shield Cropper Güvercin Görünümü

Voorburg Shield Cropper güvercini, dik görünüme sahip orta boy bir kuştur. Orta büyüklükte yuvarlak bir küre ile uzun ve incedir.

Küre, belirgin bir arka küre ile belden ve omuzlardan düzgün bir şekilde yükseliyor. Küre, kuşun kafasını geriye doğru zorlayacak şekilde aşırı şişirilmemeli, ancak kuş hareket ettikçe rahat ve kolayca tutulabilmelidir.

Kuş, gözleri doğrudan ayaklarının merkezinin üzerinde olacak şekilde dik bir konumda durur ve hareket eder. Erkekler kuyruklarını yelpaze gibi açarlar ve kur yaparken zıplayarak hareket ederler.

Ve dişiler flört ederken neredeyse benzer şekilde davranabilirler. Hem erkekler hem de dişiler kanatlarını sırtlarının üzerinde çırparlar.

Olgun bir güvercinin ortalama vücut ağırlığı 300 ile 370 gram arasındadır. Feather Site ve Pinterest’ten (Gray Romig) fotoğraf ve bilgi.

kullanımlar

Bu güvercinler gösteri amaçlı kullanılmaktadır. Süs amaçlı iyidir ve evcil hayvan olarak yetiştirmek için de iyidir.

Özel notlar

Voorburg Shield Cropper güvercini, dost canlısı tavrı ve zarif hareketiyle tanınır. Doğası gereği çok arkadaş canlısıdır ve insan sesine oldukça duyarlıdır.

Ve çoğu durumda gösteri koşullarında sabit, aktif bir performans sağlar. Küçük yaşlardan itibaren uygun şekilde bakılırsa mükemmel evcil hayvanlar olurlar.

Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Voorburg Shield Kırpıcı
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Sergi, süs, evcil hayvanlar
Özel notlar Alışılmadık görünüme sahip güzel görünüm, arkadaş canlısı, zarif hareket, insan sesine duyarlı, aktif performans
Irk Sınıfı Orta
Ağırlık 300-370 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Hollanda
Yorum yapın