Yarış Homer Güvercini Özellikleri

Yarış Homer güvercini, evcil bir güvercin cinsidir. En yeni ve çok popüler bir türdür. Yarış Homer güvercini Cins, güvercin yarışı sporu için daha fazla hız ve gelişmiş homing içgüdüsü için seçici olarak yetiştirildi.

İlk olarak 19. yüzyılda Belçika ve İngiltere’de geliştirilmiştir. Bir dizi başka güvercin ırkının melezlenmesinin sonucudur .

Bu ırkın geliştirilmesinde ağırlıklı olarak Dragoon, English Carrier, French Cumulet, Horseman ve Smerle ırkları kullanılmıştır. Bu ırklar arasında Süvari güvercin ırkı artık kaybolmuştur.

Yarışan Homer Güvercini Bilgileri

Yarışan Homer güvercini, eve dönüş yolunu Taşıyıcıdan çok uzakta bulma yeteneğini aldı. Ve dayanıklılığını ve saatlerce yorulmadan uçabilme kabiliyetini yüksekten uçan Cumulet’ten almıştır.

Şu anda cins esas olarak uçuş amaçlı kullanılmaktadır. Doğduğu bölgede çok bulunur. Ve bugün cins, dünyanın diğer bazı bölgelerinde de mevcuttur. Aşağıda bu cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Dış görünüş

Yarış Homer güvercini, ince ve narin bir vücut şekline sahip, ortalama büyüklükte bir kuştur. Göğüs bölgesine sahip olmasının yanı sıra güçlü kanat kaslarına sahiptir.

Bu kuşların gözleri berrak, temiz ve kırmızımsı renktedir. Bacakları genellikle kırmızımsı renktedir.

kullanımlar

Yarış homer güvercini uçan bir cinstir. Esas olarak uçuş amaçlı kullanılır.

Özel notlar

Yarış Homer güvercini çok dayanıklı ve aktif bir cinstir. Uzun uçuşlar için çok iyidir ve iyi bir kuş saatlerce havada yaklaşık 60 mph ortalama hıza ulaşabilir.

Uçmanın yanı sıra, bu kuşlar düzenlenen gösterilerde de sergilenir ve kimin daha iyi kuşa sahip olduğuna karar verecek bir yargıcı vardır.

British Homing World, her yıl etkinlikten elde edilen tüm gelirin hem ulusal hem de yerel hayır kurumlarına bağışlandığı bir gösteri düzenler. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Yarışan Homer
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Ağırlıklı olarak uçuyor, ayrıca göster
Özel notlar Güzel, çok dayanıklı ve aktif, uçmak için mükemmel, gösteri için iyi, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Ortalama
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği Harika
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Belçika

 

Yorum yapın