Yokohama Tavuk Özellikleri, Mizaç ve Kökeni

Yokohama tavuk, Almanya menşeli ve Japon uzun kuyruklu ırklarından gelen bir süs cinsidir. İki farklı Japon Doğal Anıt ırkından geliştirilmiştir. Biri Onagadori’ydi ve asıl atası Minohiki veya Saddle Dragger’dı. Yokohama tavuk, süs amaçlı yetiştirilen ve aynı zamanda teşhir amacıyla kullanılan uzun kuyruklu bir tavuktur.

Cins, 1981’de Amerikan Kümes Hayvanları Derneği’nin Mükemmellik Standardına kabul edildi. Yokohama tavuğu da dünya çapında tehlike altında. Amerikan Hayvancılık Irkları Koruma Kurumu’nun Koruma Öncelik Listesinde Kritik olarak listelenmiştir. 

Yokohama Piliç Özellikleri

Yokohama tavuğu ırkı, oyun benzeri bir görünüme sahiptir. Ve muhteşem, ince bir tavuk ırkıdır . Cins küçüktür hem standart hem de ufak tefek boyutlarda bulunmaktadır. Yeri süpüren inanılmaz derecede uzun kuyrukları var. Yokohama tavuğu, Alman Phoenix tavuk ırkı ile benzerlikler göstermektedir .

Yokohama Tavuk Özellikleri, Mizaç ve Kökeni

Ancak bu iki ırk arasındaki temel farklar kulak memeleri, bacak rengi ve ibik tiplerindedir. Phoenix’in kayrak bacakları olur çoğunlukla krem ​​​​veya beyaz kulak memeleri vardır ve Yokohama tavuğunun sarı bacaklı kırmızı kulak memeleri vardır. Phoenix’in tek tarağı vardır, ancak Yokohama’nın ceviz veya bezelye tarağı vardır. Renk desenleri de farklıdır.

Yokohama tavuklarının resmi olarak tanınan desenleri arasında Beyaz ve Kırmızı Omuzlu bulunur ve Phoenix tavuğunun tanınan renkleri Gümüş ve Altın’dır. Yokohama tavuğunun ten rengi sarıdır. Ve sarı renkli gagaları vardır. Bu tavuk ırkının en belirgin özelliği sıra dışı tüyleridir. Tüyleri, diğer tüm evcil kuşlardan desen olarak benzersizdir. Kuyrukları uzundur. Ve uygun koşullar altında kuyrukları her yıl bir metre uzamalıdır. Nispeten küçük bir tavuk cinsidir. Standart Yokohama horozları yaklaşık 2 kg ve tavuklar yaklaşık 1,6 kg ağırlığındadır. Ve ufak tefek horozlar yaklaşık 0,74 kg ve tavuklar yaklaşık 0,625 kg ağırlığındadır. 

Davranış/Mizaç

Yokohama tavuğu uysal, arkadaş canlısı ve alışılmadık derecede sessiz bir kuştur. Kentsel ortamlarda mükemmel süs tavuklarıdır ve hapsedilmeyi iyi tolere edebilirler. Uzun kuyrukları olduğu için kuyruklarının uzunluğunu karşılamak için özel bir yuvaya ihtiyaç duyarlar. Kolayca işlenirler ve kolayca evcilleştirilebilirler. Bir arka bahçe sürüsü için çok uygundurlar.

Tavuklar iyi yumurta katmanları değildir ve birkaç renkli veya krem ​​renkli yumurta bırakır. 12-14 yumurta bıraktıktan sonra kara kara düşünmeye eğilimlidirler. Civcivler dayanıklıdır, ancak kuyrukları büyümeye başladığında ekstra proteinle zenginleştirilmiş yemlere ihtiyaç duyar. Aşağıda bu tavuk ırkının tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Yokohama
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Süs
Cins Mizaç Arkadaş canlısı, Sakin, Uysal, Hapis Kuyusunu Ayılar
Cins Büyüklüğü Büyük
kara kara düşünme Ortalama
Tarak ceviz veya bezelye
İklim Toleransı Sıcaklık
yumurta rengi Krem veya Renkli
Yumurta Büyüklüğü Küçük
Yumurta Verimliliği Düşük
tüylü bacaklar Numara
Nadirlik Nadir
Çeşitler beyaz ve kırmızı omuzlu
Menşei ülke Almanya’da doğdu ve uzun kuyruklu Japon ırklarından geldi.

“Yokohama Tavuk Özellikleri, Mizaç ve Kökeni” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, yazınızı okurken Yokohama tavuklarının mizaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek istedim. Bu tavuklar diğer tavuklardan nasıl farklı davranıyorlar? Ayrıca, kökeni hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

    Cevapla
Yorum yapın