Yumurta İçerisinde ki Civciv Nasıl Boyanır?

Civciv Nasıl Boyanır? Yumurta İçerisindeki Civciv nasıl renklendirilir?

Boyama civcivleri geleneksel olarak farklı yumurta gruplarındaki civcivleri tanımlamak için yapılır. Ayrıca birçok yaban hayatı yönetimi çalışmalarında yapılır. Günümüzde, civciv boyamak, Paskalya için renkli civciv üretmek için yapılır. Doğru tavuk embriyolarının boyanması onlara zarar vermemekle birlikte, yanlış uygulandığında civcivin ölümüne neden olabilir!! Bazı eyaletlerde de yasadışı, bir durumdur. Bu nedenle dikkatli olun. Hayvanlara zarar vermeyiniz.

 

z min

Kuluçka, kuluçka işlemlerinin 11-14. Günlerinde yapılır. 10 ila 19 gün arasında herhangi bir yerde inkübe edilen yumurtalara enjekte etmek mümkündür, ancak 11. ila 14. dönem idealdir. Bu denilen günlerde yapılması durumunda sadece bir enjeksiyon gereklidir.

 

h min 1

Yumurtayı ve iğneyi sterilize edin. Yumurtanın dışını ve hipodermik iğneleri sterilize edin. Embriyoya zarar verebilecek bakterileri tanıtmak istemezsiniz.

 • Yumurta ve iğneleri tamamen silmek için yüzde 95 izopropil alkollü alkol pedleri kullanın.
 • Bırakın yumurta kabuğu ve kapları kurumaya bırakın.
 • Kurutulurken bulaşmadığından emin olun. Örneğin, steril bir gazlı bez üzerine yerleştirin.

 

u min

Hipodermik iğne ile yavaşça ve dikkatli bir şekilde yumurtanın küçük ucundan yaklaşık yarım inç kadar küçük bir delik açın.

 • İğneyi çok fazla sokmayın; embriyonun zarar görmesine neden olur.
 • Steriliyet sağlamak için her yumurta için farklı bir iğne kullanın.

 

min

Boya ekle. Şişeden .5 mililitre boya çıkarın ve iğnenin ucunu deliğin içine sokun. Taşmayı önlemek için boyayı yavaşça ve dikkatle yumurta içine enjekte edin.

 • Boya kabuğunun ve membranın hemen altına yerleştirilir.
 • Boya olarak sebze yemekleri boyayı kullanın.
 • Renkleri saf tutmak için her renk için farklı bir iğne kullanın.

 

oo min

Deliği mühürle. Kabuğun içindeki deliği eritilmiş parafinle küçük bir damla ile kapatın, böylece deliğin tamamını kaplayacaktır.

 • Parafin birçok zanaat mağazasında bulunabilir.
 • Parafin yoksa yapışkanlı bir bandaj kullanabilirsiniz.

 

uu min

Boya yerleştirin ve deliği 30 dakika içinde kapatın. Embriyoların güvenliği için yumurtaları kuluçka makinesinden 30 dakika daha uzun süre tutmayın.

 • Embriyolar yüksek sıcaklıkta tutulmazlarsa zarar görebilirler.

wwetfg min

Yumurtayı inkübatöre geri koyun. Civcivler genellikle çıkım lar 21 gün sürer.

 • Tavuk yumurtalarını 99- 102 derece Fahrenhayt arasında% 50-65 bağıl nem ile inkübe edin.

 

Not: Harikalar Diyarı Olarak bu durumu onayladığımız söylenemez. Bu yazıları okuyarak uygulama yapıldığı takdirde hayvanlar üzerinde oluşa bilecek hiç bir türlü zarar ölüm gibi durumlardan harikalar-diyari.net sorumlu tutulamaz. Bizim tercihimiz yapmamanızdır. Güzel bir durum değildir. Riskler ve hayvanlara verile bilecek zararlar mevcuttur. Sadece bilgi için paylaşılmıştır. Bazı boyama metotları bu şekildedir.

“Yumurta İçerisinde ki Civciv Nasıl Boyanır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın